Vaši stavbu důkladně prověříme, zkontrolujeme a poskytneme Vám detailní informace o jejím stavu a zdraví. Po procesu kontroly Vám vystavíme podrobnou zprávu s hodnocením a analýzou případných rizik. Využíváme celou řadu kvalitních nástrojů pro přesnou inspekci Vaší dřevostavby, jako např. blower door test, anemometr, termokamera apod.
Stručně řečeno se jedná o dokonalý nástroj pro měřené vzduchotěsnosti budovy a tedy kvality provedeného zateplení a utěsnění budovy. Díky systému Blowerdoor je možné celý dům “nafouknout” nebo “vyfouknout” a velmi přesně zjistit, kde jsou netěsnosti. Nehrozí tak budoucí vznik kondenzátu, nedokonalé vytápění nebo tvorba plísní. Podrobný popis celého procesu naleznete níže.
Zařízení Blowerdoor je ucelený souhrn zařízení pro měření vzduchotěsnosti objektu. Celý systém se instaluje do dveřního rámu. Zařízení Blowerdoor se skládá z:
Systém Blowerdoor slouží k měření neprůzvučnosti (vzduchotěsnosti) objektů metodou uměle vytvořeného PŘETLAKU a PODTLAKU v objektu dle platných norem, určujících metodiku měření.
První důvod je samozřejmě dodržet legislativu, která říká kolik daný objekt (nízkoenergetický dům, pasivní dům, nulový dům) může mít výměnu vzduchu při přetlaku (podtlaku).
Druhý důvod je maximálně ochránit konstrukci před možnými defekty, které vlivem špatně provedené vzduchotěsné vrstvy vznikají. Tyto defekty (místa, kde není kvalitně provedena vzduchotěsnost) např. detaily v rozích oken, koutů, napojení na různé prostupy, nebo jen nezalepený spoj v ploše fólie, mají za následek:
Test se provádí v připravené budově s utěsněnými otvory, zavřenými dveřmi a okny. Po příjezdu technika na stavbu se do (nejčastěji) vstupních dveří instaluje dveřní rám s krycí plachtou, ventilátor, regulátor otáček, digitální měřidlo a vše se správně propojí s notebookem. Poté se zadají údaje o budově (objem budovy v m3, plocha v m2 apod.) a může se začít s měřením.
Po vyvolání podtlaku se anemometrem detekují netěsnosti v obálce budovy. Z praxe se nejlépe osvědčilo provádění 2 testů. Test B a test A. První test se provádí při hrubé stavbě, kdy je ještě viditelná vzduchotěsná vrstva (fólie, OSB desky apod.). Je to nejdůležitější test, protože je možné veškeré „chyby“ při provádění vzduchotěsné obálky detekovat a do značné míry opravit a tím zredukovat destrukci a degradaci celé konstrukce nebo jejích částí.
Druhý test A se provádí v dokončené budově bez žádných dodatečných zatěsnění. Teprve tento test je směrodatný a uznatelný jak pro případnou certifikaci nebo využití dotačních programů jako “Nová zelená úsporám”.
Při vytvoření podtlaku v budově se všemi netěsnostmi „tlačí“ venkovní vzduch do budovy a my cítíme, jak v daném místě fouká. Pro přesnou detekci se používá anemometr nebo kouřové pero.
Výsledkem měření je protokol o měření vč. Všech náležitostí jak pro test B, tak pro test A
Aneb ani nitka nezůstane suchá. Váš dům proklepneme od komínu až po základovou desku. Přísným pohledem zkontrolujeme kvalitu provedení stavby včetně těch nejmenších detailů.
Fyzická kontrola provedení stavby by měla být základní krokem při dokončení stavby nového domu. Bohužel se tak často nestává a klient tak nemá jistotu, že je stavba kvalitní a bezchybná. Série přesně cílených kontrolních kroků jasně a průkazně prověří riziková místa dřevostavby.
Série ověřených kontrolních kroků má jediný a jasný cíl - identifikovat špatně provedené kroky při stavbě. Kontrolu je vhodné zahájit již v předprojektové fázi, nejpozději však ve fázi hrubé stavby.
Včasnou identifikací problému se dá předejít složitým a často nevratným problémům při bydlení. Chybu, kterou je možné snadno opravit během výstavby, často nelze po dokončení již opravit. Naše kontrola spočívá v tom, že důkladně prověříme správnou funkčnost všech klíčových součástí domu.
Začneme hezky od píky, v našem případě od základové desky. Následně zkontrolujeme provedení přípojek a vizuální kontrolu oken a rolet. Samostatným testem projde elektroinstalace a ZTI (zdravotně-technická instalace). Skryté vady topení jasně odhalí termokamera, stejně jako nekvalitně provedené izolace. Pozornosti neunikne ani provedení střechy, včetně okapového systému. Na závěr si proklepneme fasádu a komín.
Začneme hezky od píky, v našem případě od základové desky. Následně zkontrolujeme provedení přípojek a vizuální kontrolu oken a rolet. Samostatným testem projde elektroinstalace a ZTI (zdravotně-technická instalace). Skryté vady topení jasně odhalí termokamera, stejně jako nekvalitně provedené izolace. Pozornosti neunikne ani provedení střechy, včetně okapového systému. Na závěr si proklepneme fasádu a komín.